28 Temmuz 2013 Pazar

Analog fotoğrafçılar için Mekanlar

Merhabalar,öncelikle ben Ankara'da ikamet ediyorum ve şimdilik burada bildiğim mekanları yazacağım.Lütfen bildiğiniz mekanları ve mekanlar hakkındaki yorumlarınızı yorum olarak ekleyin :)

Diğer şehirlerdeki arkadaşlardan da gerekli yerleri öğrenerek bu listeyi uzatacağım :)


ANKARA


Tripod Foto

Siyah-beyaz banyo için burayı öneriyorlar. S-B banyo çarşambadan çarşambaya yapılıyor(12 lira sanırım).Renkli banyodan da memnunlar ama fiyat daha yüksek diğer yerlere göre.Tamir içinse gene burada Ali Değer diye bir usta var. Ayrıca tripod fotodan her türlü fotoğraf gerecini temin edebilirsiniz.

http://www.tripodfoto.com/

Şehit Adem Yavuz Sokak No:8/A Kızılay/ANKARA 
Tel: 0 312 - 419 43 25 servis:115 | satış:114 | web:113


Ankara Pasajı

Bu pasaj tam bir analog dostu.Girişte alt kata inince solda Seyrak fotoğrafçılık var. Erhan Usta diye tatlı mı tatlı bir ustamız tamir ile ilgileniyor.Seçenek az da olsa makine de satıyor.Çok şeker bir ustadır hatır,pazarlık geçerlidir.Kendi makinemi oraya verdim tamir için bakalım memnun kalacak mıyım :) 

Giriş katta,solda 2.el makine satışı yapan Medya Fotoğrafçılık var.Makinemi oradan alsamda orayı pek sevmediğimi belirtmeliyim.Duyduğuma göre tamiri de fena değilmiş.

Girişin bir üstünde,solda Aksel Foto var.Orada size açık sözlülüğüyle her türlü yardımı yapacaktır.Ben filmi buradan alıyorum(yanılmıyorsam renkli taze 4.5 falan,S-B 9-10liraydı).Banyo tarama içinde gene buraya geliyorum (Bildiğime göre burası da Asdoğan adlı bir yere yaptırıyor.Fiyat son zamla 7 lira oldu,ben memnunum şimdiye kadar filmim falan yakılmadı kalite de iyi bence bi sıkıntı yok)

Sıhhiye,Necatibey Caddesinin Girişinde,Hitit heykelinin az ilerisinde,üst geçidin ayağında

Gözde color
Burada banyo-tarama yaptırmadım.Memnun olan da var olmayan da.Ama film ve banyo-tarama fiyatları Ankara pasajına göre daha yüksek.

Bayındır 1.Sokak Aksoy Çarşısı No:27/34 Kızılay/ANKARA

Hüseyin Usta

"İzmir caddesindeki Menekşe pasajının karşısındaki Spor çarşısının giriş katında bulunun Hüseyin Usta'ya tam bir Rus makinesi serisiyle Hayyamın alt katındaki Filmli makine serilerini andırıyor. İş olarak fena değil zaten makine tamirinde çalışıyor film yok. Sadece eski makineler ve tozlu objektifler var.. "
Bu usta Zenit lerden iyi anlıyormuş,alacaklara burası tavsiye ediliyor.

İSTANBUL

Sirkeci

Ahan da Fotoğraftan aldığım bilgilere göre burada banyo-tarama genellikle 6 lira.Arkadaş Hayyam pasajı nın karşındaki Akın Color dan yaptırıyormuş.

Uygun fiyatlı film konusunda Pamuk Ticaret , Murat Ticaret önerildi.Pamuk ve Murat ticaret Atabay Merkez İş Hanında.Pamuk Ticaret:Ankara Caddesi.No:169 Atabay Merkez İş Hanı Kat:1 No:101 Sirkeci - İSTANBUL
 www.pamukticaret.com 

Murat Ticaret :Ankara Caddesi.No:169 Atabay Merkez İş Hanı Kat: Zemin No: 169 Sirkeci - İSTANBUL
 www.digishoping.com


Tamir için Yusuf Ziya Genç'in orada Osman usta var imiş.Yeri Hoca Paşa Hamamında KOCAELİ
Delta Fotoğrafçılık
Banyo tarama burada 5 lira imiş.

DEMİRYOLU CAD NO.66 İZMİT 


MUĞLA

Foto Hakan

" 6 TL banyo+tarama+açık çay " imiş.

 Akdeniz Cad Öncel Pasajı No:17/20 Fethiye / Muğla

4 yorum:

 1. Tayvanda da çok iyi mekanlar var gelirsen bekleriz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. adını hemen bildiğim adsız,oralardan çince öğren de çinceye de çevirelim blogu ^^ :D

   Sil
  2. Arkadaş chinese flüte başlıyor çincede öğrenir :) blogun harika bebeğim :-*

   Sil
 2. İzmir'de Kemeraltında Hamza Rüstem Pasajında Hamza Rüstem Fotografevi.SB ve renkli banyo tarama ve film satışı yapılıyor.

  YanıtlaSil